FONDO ACRILICO

FONDO ACRILICO

Grunt Akrylowy

OPIS

FONDO ACRILICO to wysokiej klasy preparat gruntujący, produkowany na bazie wyselekcjonowanych polimerów, zawierający w swym składzie wypełniacze węglanowe o drobnym uziarnieniu.  Zawartość wypełniaczy w wyrobie poprawia przyczepność oraz zmniejsza poślizg podczas nakładania powłok wykończeniowych (głównie podczas nakładania mas szpachlowych o wysokiej lepkości, np. stiuków antycznych czy farb strukturalnych).  Preparat głęboko penetruje podłoże powodując jego wzmocnienie jednocześnie pozwalając na swobodne oddychanie ścian. Stosowanie preparatu gruntującego przed nakładaniem szlachetnych tynków dekoracyjnych:

  • zapobiega przenoszeniu zanieczyszczeń z warstw podkładowych do tynku,

  • ogranicza możliwość powstawania plam na powierzchni, tworzących się w wyniku niewłaściwego przygotowania podłoża lub jego właściwości.

FONDO ACRILICO jest produktem bezwonnym, przyjaznym dla człowieka i środowiska.

FONDO ACRILICO przeznaczony jest do przygotowania podłoży przed nałożeniem powłok dekoracyjnych, takich jak: stiuki antyczne, tynki rustykalne, itp. Jest preparatem gruntującym przeznaczonym na stare i nowe podłoża. Można go stosować na powierzchniach mineralnych, takich jak: tynk gipsowy, cementowy, cementowo-wapienny, beton, jak również na płytach gipsowo-kartonowych oraz paździerzowych. Może być używany wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Galeria