FONDO SABBIA

FONDO SABBIA

Grunt Krzemowy

OPIS

FONDO SABBIA to wysokiej klasy preparat gruntujący, produkowany na bazie wyselekcjonowanych po­li­me­rów, zawierający w swym składzie mączki kwarcowe. Zawartość kruszywa w wyrobie poprawia przyczepność oraz zmniejsza poślizg podczas nakładania powłok wykończeniowych – głównie podczas aplikacji mas szpachlowych o wysokiej lepkości, takich jak: betony archi­tek­tonicz­ne, trawertyny czy farby strukturalne. Preparat głęboko penetruje podłoże powodując jego wzmocnienie jednocześnie pozwalając na swobodne od­dy­chanie ścian. Stosowanie preparatu gruntującego przed nakładaniem szlachetnych tynków dekoracyjnych ogranicza:

  • możliwość przenoszenia zanieczyszczeń z warstw podkładowych do tynku,

  • możliwość powstawania plam na powierzchni, tworzących się w wyniku niewłaściwego przygotowania podłoża lub jego właściwości.

FONDO SABBIA jest produktem bezwonnym, przyjaznym dla człowieka i środowiska.

Preparat gruntujący FONDO ACRILICO przeznaczony jest do przygotowania podłoży przed nakładaniem powłok dekoracyjnych w postaci tynków rustykalnych, mas lub tynków imitujących beton, trawertyn itp. Jest preparatem gruntującym przeznaczonym na stare i nowe podłoża. Można go stosować na podłożach mineralnych, takich jak: beton, tynki gipsowe, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe, jak również na starych powłokach malarskich dobrze związanych z podłożem oraz płytach drewnopodobnych zabezpieczonych przed działaniem wilgoci. FONDO ACRILICO przeznaczony jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Galeria